Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Klub 19

Toto je web několika dobrých přátel, kteří se setkali na vysoké škole a vydrželo jim to dodnes.

Poslední aktualizace:  20.08.2014

[Články]
[Historie]
[Fotografie]
[Seznam]

Jak to vlastně všechno začalo.

První chmel                                 Září 1980

Asi první setkámí tehdy ještě jednotlivců a budoucích členů Klubu 19 se uskutečnilo na prvním chmelu v Tuchořicích. Psal se rok 1980 a my měli všichni před prvákem. Ještě dnes si pamatuji jak jsme se po sobě nedůvěřivě dívali a odhadovali co od koho můžeme očekávat. Pak spustil Víťa  a vydrželo mu to dodnes. Tam jsme se začali poznávat a postupně k sobě nacházet cestu a tam se také zrodilo naše přátelství.

Říjen 1980

Pak jsme nastoupili do prvního ročníku. Už jsme se trochu znali, ale ještě pořád to bylo takové oťukávání. Někoho překvapila i velká změna některých spolužáků z velkých opilců a tahounů zábavy na vzorné studenty až šprty vzorně sledujících výklad profesorů a nechybějících na žádné přednášce.

Prosinec 1980

Během studií se kolektiv začal utužovat a stále častější a oblíbenější byly společné návštěvy různých občerstvovacích zařízení. Vyvrcholením byla pak oslava silvestra u Fandy, kdy se mě podařilo pozvracet chodbu, záchod a tatínka a Alešovi schody, zábradlí a zahradu.

Červen 1981

Oficiální založení KLUBU 19

Sešli jsme se v hospodě Na Drinopolu. Původně to mělo být takové rozloučení s prvním školním rokem, ale všichni byli tak nadšení a cítili jsme to silné pouto, které nás spojujovalo, že to bylo něco více. Já jsem poprvé zahrál novou hymnu  a když jsme ji mohutně hulákali asi po desáté, tak Fanda s Vlastou vytáhli papír, tužku a založili náš Klub. Protože náš kroužek měl č. 19 byl jasný i název klubu. Ještě si pamatuji, že Vláďa furt objednával rumy, myslivce a zelenou a Fanda to musel pak za nás zatáhnout. Krásný den jsme pak zakončili na diskotéce na Vlastě a bylo to hotové.       (Hymna Klubu 19)

Červenec 1981

Letní výcvikový kurz v Soběslavi.

Září 1981

Druhý chmel tentokrát v Lišanech. Co se týče podmínek tak byl to asi nejhorší chmel co jsem zažil. Dělali jsme noční ,  kultura žádná a ještě jsme dostali málo zaplaceno. Na druhou stranu se tu dále utužoval náš kolektiv. Makali jsme s radostí, zábavu jsme si udělali sami a závěr by spetřen tím, že námi vybraná delegace (Jarda, Aleš a Honza ) jeli poblahopřát (udělat ostudu) na svatbu Jardy s Alenou do Jihlavy. Aleš našel ve stodole starý chomout, vzorně ho vyčistil, natřel a zapíchl první mašličku. Od té doby ho měli na krku skoro všichni a někteří i vícekrát.

Říjen 1981

Vychází první číslo klubového časopisu Ležák.

Leden 1982

Lyžařské soustředění na Jeleních Loukách.